Linuxinsider
Instalacja Google Chrome w Ubuntu Linux

Instalacja Google Chrome w Ubuntu Linux

Instalacja Google Chrome w Ubuntu Linux analogicznie do procesu instalacji programu w systemie Windows lub macOS. Jak zwykle Linux daje nam wiele możliwości i sposobów, jak zainstalować Google Chrome w Ubuntu. Powiemy możemy oczywiście o najbardziej wygodny, działające i sprawdzone opcje. Na początek zaczniemy od prostego i oczywistego sposobu. A mianowicie instalacja na Ubuntu Software Updater.

Instalacja Google Chrome w Ubuntu Linux przez Ubuntu Software Updater

Zawarte w praktycznie każdy zespół Ubuntu, wbudowany sklep z aplikacjami jest doskonałym rozwiązaniem dla szybkiej instalacji wielu aplikacji. Można zainstalować wszystkie niezbędne oprogramowanie bezpośrednio z programu. Aby to zrobić, otwórz „Software Updater” i w polu wyszukiwania wpisz słowo „Chromium„. Następnie z listy wybierz program i kliknij na przycisk „install”. Wszystko, rozpoczął się proces instalacji i wkrótce będziesz mógł korzystać z otwartą wersję Chrome na komputerze z Ubuntu.

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Chrome

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego Ubuntu, prawdopodobnie zauważyłeś, że standardową przeglądarkę jest „Firefox”. Przeglądarka ta posiada również potężnym silnikiem i dobrą prędkością pracy.

Ale tak jak trzeba ustawić dokładnie Chrome, musisz wejść w przeglądarkę i wpisać w „Google Chrome”.

Po czym z listy wybrać oficjalna strona przeglądarki. Zazwyczaj, tam już dostępna zalecana wersja przeglądarki dla urządzeń i systemów, ale także zawsze jest opcja wyboru liczba bitów i system operacyjny. Możesz wybrać odpowiednią i rozpocząć pobieranie na urządzenie, po czym wystarczy otworzyć plik i rozpocząć instalację. Program jest zrozumiałe w instalacji i wymaga prostego naciśnięcia na przycisk „set”. Wszystko, Google Chrome została zainstalowana w systemie.

Instalacja Chrome w repozytorium Ubuntu

Też jest jeszcze sposób, który może pochwalić się Wygodę i szybkość instalacji. Instalacja Chrome w Ubuntu z repozytorium jest bardzo łatwe. Aby to zrobić, otwórz program Terminal”. Następnie wpisz następujące polecenie:

$ sudo apt-install chromium

Dalej, system znajdzie i zainstaluje najnowszą wersję przeglądarki na urządzenie automatycznie. Od was wymagane, jeśli trzeba oczywiście podać uprawnienia administratora podczas instalacji.

Jak widać Instalacja Chrome w Ubuntu jest bardzo prosty i ma wiele przydatnych opcji dla każdego użytkownika systemu. Jeśli znasz bardziej wygodne sposoby jak zainstalować Google Chrome na Ubuntu, napisz opcji w formularzu komentarzy na naszej stronie. Jeśli będą zainteresowani, jesteśmy pewni, дополним naszą listę.

Dodaj komentarz

Most popular

Most discussed