Linuxinsider
Najlepsze dystrybucje Linux na laptopa

Najlepsze dystrybucje Linux na laptopa 2018

„Najlepsze dystrybucje Linux na laptopa 2018” to bardzo specyficzny żądanie, jest mylące i ma wiele odpowiedzi, w zależności od różnych wariantów, od człowieka do człowieka. Pewnego dnia mój znajomy zapytał mnie, jaki smak lodów podoba mi się najbardziej? Ponieważ kocham lody i nie martwię się o żadnym konkretnym typie, było mi bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie mojego znajomego. Najlepsze dystrybucje Linux na laptopa — to jest dokładnie tak samo.

Na rynku istnieje wiele najlepszych wariantów, w zależności od różnych aspektów stosowania i wyboru konkretnego użytkownika. Komuś podoba chrupiące i „dziwna” środowisko pulpitu, ktoś po prostu chce prosty interfejs i rezerwuje zasoby dla innych zastosowań produkcyjnych, ktoś będzie grać w wymagające gry, a ktoś może chcieć go używać do celów projektowych itp.

Więc w końcu, pytanie u wszystkich tylko jeden, jakie najlepsze dystrybucje Linux na laptopa jest na rynku?

Najlepsze dystrybucje Linux na laptopa

Jaka by nie była celem stosowania SYSTEMU Linux lub laptopa, podstawowe potrzeby są takie same. Wszystkie wykonują jakąś ogólną zadanie na laptopie, jak korzystanie z pakietu biurowego, cieszyć się filmami i muzyką, systemem osobistymi plikami itp. Więc tutaj powiem o najlepszych dystrybucji Linuksa dla komputerów przenośnych, opierając się na realizacji tych wszystkich zadań dla zwykłych użytkowników. Więc podstawowe i skomplikowane zadanie, w razie potrzeby, mogą być wykonywane zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów, bez żadnych kłopotów.

5. Zorin OS

Zorin Linux OS to dystrybucja oparta na Ubuntu, który ma pewne decyzje projektowe od SYSTEMU operacyjnego Windows, takich jak interfejs graficzny dla początkujących. Pozwala również użytkownikowi na zainstalowanie programu Windows za pomocą specjalnej stosować środę, Wine i PlayOnLinux. W zasadzie głównym motto Zorin OS — działać stabilnie, wydajnie i zapewnić wygodne dla użytkownika SYSTEMU, alternatywnego systemu Windows.

Podstawowe funkcje

 1. Dostarczany jest z dwoma wersjami, takie jak Gnome, LXDE, jedna z najlżejszych komputerów stacjonarnych systemów Linux.
 2. Najlepiej nadaje się dla początkujących, jako alternatywa dla SYSTEMU operacyjnego Windows.
  Ponieważ Zorin OS jest oparty na Ubuntu, jest kompatybilny ze wszystkimi bibliotekami i repozytoriach kanału Ubuntu.
 3. Ta dystrybucja systemu Linux zawsze skupia się i uwalnia stabilną i długoterminową obsługę dystrybucji z zaawansowanych funkcji oprogramowania.
 4. Zapewnia сменщик tym, który jest używany do zmiany środowiska pulpitu, koloru okna, zmiany ikony itp.
 5. Oferuje on prosty i intuicyjny graficzny proces instalacji dla wszystkich użytkowników.

4. Deepin Linux

Deepin — to dystrybucja Linux na bazie Debiana, który oferuje wygodne, stabilne i eleganckie SYSTEMU do laptopa. Zastosowano w nim środowisko pulpitu DDE — deepin, oparta na instrumentach QT 5. Deepin stworzyła środowisko graficzne od podstaw dla zwykłych użytkowników i zapewnia intuicyjny design. Jest on wyposażony w kilka ciekawych i przydatnych domowymi aplikacji, w tym сentrum aktualizacji oprogramowania Deepin, DMusic, DPlayer itp. Ponieważ proces instalacji deepin jest bardzo prosty, może być dobrą alternatywą dla systemu Windows na laptopie lub komputerze dla początkujących.

Podstawowe funkcje

 1. Pochodzi z bardzo łatwym i domowym design, intuicyjny stacjonarnym otoczeniem — DDE.
 2. Bardzo łatwy w instalacji i oferuje prosty interfejs dla zwykłych użytkowników.
 3. Obsługuje wszystkie repozytoria i biblioteki z kanału Debiana, ponieważ jest on oparty na Debianie System.
 4. Dobra alternatywa dla systemu Windows i może być używany w starym samochodzie, najnowszych laptopów lub
 5. komputerów dla użytkowników domowych.
 6. Oferuje jakiś domowy design, wspaniały i elegancki zestaw oprogramowania, wstępnie zainstalowany.

3. Lubuntu

Lubuntu Linux-dystrybucja nadaje się dla tych, którzy nie chcą iść na kompromis swoje ulubione oprogramowanie, ale chce korzystać z mniej zasobowego swing dystrybucji dla laptopów i urządzeń mobilnych. Lubuntu jest w zasadzie przeznaczony dla starszych netbooków i komputerów z środowiskiem graficznym LXDE, który zapewnia szybką wydajność i energooszczędność.

Podstawowe funkcje

 1. Idealny lekki dystrybucja Linuksa dla netbooków, urządzeń mobilnych i starych samochodów.
 2. Jest dostarczany z pełnym zestawem najważniejszych programów i narzędzi, takich jak biurowe, narzędzia internetowe, odtwarzacze multimedialne, programy graficzne itp.
 3. Oferuje on mniej ресурсоемкое oprogramowanie i lepszą alternatywę, gdy jest to możliwe.
 4. Jeśli obsługuje repozytoria i biblioteki oprogramowania Ubuntu, które zapewniają dostęp do tysięcy dodatkowych pakietów, które mogą być zainstalowane za pomocą graficznych narzędzi do zarządzania oprogramowaniem.
 5. Jest on połączony z Razor-qt i jest rozwijany jak LXQt.

2. Linux Mint Cinnamon

Linux Mint Cinnamon — jeden z idealnych i przyjaznych dla użytkownika dystrybucji systemu Linux na bazie Ubuntu. Ta dystrybucja systemu Linux nadaje się dla każdego, kto przechodzi z systemu Windows. Głównym hasłem Linux Mint jest „Od wolności przyszła elegancja”, która zapewnia stabilne, wydajne, wygodne w użyciu i w pełnym wymiarze czasu pracy.

Podstawowe funkcje

 1. Linux Mint Cinnamon — to dystrybucja Linux na bazie Ubuntu, więc jest w pełni kompatybilny z repozytoriach oprogramowania Ubuntu.
 2. Pochodzi z w pełni zapakowany systemem, w tym wtyczki przeglądarki, медиакодеки, wsparcie dla odtwarzania DVD, Java i inne składniki.
 3. Jego proces instalacji jest bardzo prosty dla wszystkich początkujących.
 4. Jeśli lubisz Mac OS, to na pewno musisz iść w środę pulpitu Linux Mint Cinnamon, która jest stabilne i wygląda elegancko.

Minimalne wymagania systemowe

 1. 512 MB pamięci RAM (zalecane 1 GB dla wygodnego użytkowania).
 2. 9 GB miejsca na dysku (zalecane 20 GB).
 3. Karta graficzna o rozdzielczości 800 × 600 (zalecana 1024 × 768).
 4. Napęd DVD lub port USB.

1. Ubuntu MATE

Ubuntu Mate — najlepszym i najłatwiejszym rozwiązaniem do laptopa Ubuntu, oparty na środowisku Gnome 2. Jego głównym mottem jest tworzenie proste, eleganckie, wygodne i tradycyjnej klasycznej środowiska dla wszystkich typów użytkowników. Ubuntu MATE jest dumnym członkiem rodziny dystrybucji Ubuntu, i to wszystko jest zgodne z oficjalnymi bibliotekami i w repozytoriach Ubuntu.

Podstawowe funkcje

 1. Ubuntu MATE doskonale nadaje się do wszystkich nowoczesnych komputerów, starych maszyn i одноплатных komputerów.
 2. To sprawia, że nowoczesne laptopy szybki i starszymi komputerami nadawała się do użytku.
 3. Zapewnia pełny pakiet aplikacji biurowych, w tym obsługa oprogramowanie, pełny pakiet biurowy, kopie menedżerowie, narzędzia do zarządzania zdjęciami, odtwarzanie wideo, itp.
 4. Dobre dla początkujących, ponieważ jego interfejs wygląda jak jeden okna.
 5. Narzędzie MATE tweak pomaga łatwo zmienić interfejs hosta zgodnie z potrzebami.

Wymagania systemowe

Także, warto przypomnieć o innych dystrybucjach
Poniżej znajdują się niektóre honorowe wzmianki o najlepszych dystrybucji Linuksa dla komputerów przenośnych:

 • RemixOS
 • Macpup

Zazwyczaj tradycyjny laptop pochodzi z ograniczonymi zasobami i sprzętem. Jeśli ktoś chce korzystać z Linux-dystrybucja na laptopie, główną uwagę należy zwrócić na zastosowaniu lekkiego dystrybucji bez uszczerbku dla oprogramowania. Tak że maksymalna moc pozostaje w priorytecie do pracy produkcyjnej, w pracy systemu. Tutaj wszystkie powyższe dystrybucje są bardzo lekkie, ale w pełni kompatybilny z nowoczesnymi laptopami i starym sprzętem i maszynami.

Jaka dystrybucja podobał?

Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, który z nich podoba ci się w tym liście o „najlepsze dystrybucje Linux na laptopa”? Można stosować dowolny z nich? Daj nam znać swoje doświadczenia i propozycje w komentarzu poniżej. I podziel się tą treścią ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, którzy są zainteresowani w obsłudze Linuksa na swoim laptopie.

Dodaj komentarz

Most popular

Most discussed